Anfidya'nın arka bahçesi..

There is dark web in the deep web..

Delphi XE Serisi ve Nimetleri

leave a comment

Merhaba köylüler,

Biliyorsunuz ki yazılım bugünün ve yarının tüm teknolojisinin teminatı durumunda. Eskiden kolu çekiyordunuz ve hobaaaa makineler çalışıyordu fakat uzun süredir işler böyle yürümüyor. Artık butonlara basıyoruz ve triggerlarımız karıncalar gibi çalışıyor.

Düşünebiliyor musunuz??? Kullanıcı butona basıyor ve arka planda kullanıcının zekasını beşe ona katlayan binlerce kod çalışmaya başlıyor (: Ve ardından kullanıcıdan “bu ne salak program” yorumunu alıyorsunuz..

Her neyse, hemen asıl konumuz olan Delphi XE ve RAD özelliklerine gelelim. RAD açılım olarak reypid eplikeyşın divolopmınt olarak karşımıza geliyor, eee yani? Yanisi güzel kardeşim senin ve benim beynim zorlanmasın diye adamlar bize her şeyi klik klik olarak sunmuş. Haydin şöylece bir bakalım neler yapabiliyoruz Delphi ile?

Yapabildiklerimiz;

– Tüm kütüphaneler native konumdadır, yani her platform için aynı kodları derleyebiliriz ve o platformun ana dilini tam manasıyla kullanabiliriz. Bu şu demek oluyor; İngiltereye gidip Türkçe konuşuyorsunuz fakat karşınızda ki sizi anlıyor (:

– RAD özelliği ile kolay, anlaşılır ve hızlı bir şekilde herhangi bir programı dakikalar içerisinde kodlayabilirsiniz.

– Yukarıdakilere bakarsak hemen hemen her şeyi yapabiliyoruz.

Yapamadıklarımız;

– Kapasitemizin yetmediği her şey.

Uzun uzun özellik beklediniz değil mi (: Yok kardeşim uzun uzun saçma sapan şeyler.

Ver kodu al apk yı, ver kodu al ipa yı, ver kodu al parayı 😉

Written by anfidya

Eylül 7th, 2015 at 1:21 am

Leave a Reply

*